Секој залак е уживање: Мини питички со јаболка

Секој залак е уживање: Мини питички со јаболка

Направете мали питички со јаболка со неодолива арома и неодолив вкус. Ќе уживате во секој залак.Подготовката и состојките се прикажани во видеото. Изгледа превкусно, зарем не?

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text