ДЕНЕСКА НА МЕНИ: Наредете компири, ставете месо и бешамел – деликатес!

ДЕНЕСКА НА МЕНИ: Наредете компири, ставете месо и бешамел – деликатес!

Компири, месо и бешамел сос – ручек за чиста десетка. Ова јадење е одличен начин да го соберете цело семејство и да поминете весели мигови.Што ви е потребно и начинот на подготовка погледнете ги во видеото.

 

Повеќе на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука