За гурмани: Лазања на американски начин

За гурмани: Лазања на американски начин

Италијанската кујна е совршена, може многу да се менува, експериментира и што и да направиме има одличен вкус.
Овој пат ви нудиме лазања но на американски начин.
Се топи во устата, аромата ќе ги привлече сите.
Погледнете го видеото за состојките и начинот на подготовка:
https://www.youtube.com/watch?v=w8QjQL-LWGE

Повеќе на Готви.мк:

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг