Цеца откри кое и е омилено јадење

Цеца откри кое и е омилено јадење

Српската легендарна пејачка која мами воздишки со изгледот и е се поубава со годините, Светлана цеца Ражнатовиќ, периодов ослабна многу, пред промовирањето на новиот албум.Сепак, Цеца признава дека е гурман и дека омилено јадење и е бифтек со зеленчук, како и дека е голем љубител на месо.

„Јадам кога ми се јаде, јадам што и да ми се јаде, но во мала количина. Мислам дека тоа е тајната на мојот успех, не претерувам со храна. Исто така не внесувам храна која не ја сакам“, истакна пејачката.

Цеца изјави и дека пости за христијанските празници.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text