ВИДЕО: Стави месо спанаќ и јајце во грне – она што го доби е совршено

ВИДЕО: Стави месо спанаќ и јајце во грне – она што го доби е совршено

Сочно месо, прекрасна и неодолива арома, малку спанаќ, едно јајце…ова е се што ви треба да грне со неодолив вкус.Погледнете ја подготовката на овој деликатес кој ќе го собере целото семејство на трпеза.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text