СУПЕР ПАЛАЧИНКИ! Овој рецепт е злато вреден, испробајте го!

СУПЕР ПАЛАЧИНКИ! Овој рецепт е злато вреден, испробајте го!

Тајната е во точните мерки, а рецептот за највкусни палачинки со точни мерки е пред вас!

Се работи за оригинален рецепт, а тестото е прекрасно. Ниту густо, ниту ретко, а се пече совршено.

Состојки:

  • 250 гр брашно
  • 1/2 л млеко
  • 1/2 л кисела вода
  • 3 јајца
  • 2 лажици масло
  • малку сол

Ништо не додавајте, ништо не одземајте. Испечете палачинки и уживајте во нивниот вкус!

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text