НЕВЕРОЈАТНА КОМБИНАЦИЈА: Направете фигаро обланди (ВИДЕО)

НЕВЕРОЈАТНА КОМБИНАЦИЈА: Направете фигаро обланди (ВИДЕО)

Проверено добра комбинација од ореви и пржен шеќер кој благо крцка во секое парче.

Состојки:

  • 300 гр сечкани ореви
  • 200 гр кристал шеќер
  • 10 жолчки
  • 200 гр кристал шеќер
  • 150 гр маргарин или путер

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text