Доктор тврди дека не појадувал 35 години – еве кој е резултатот

Доктор тврди дека не појадувал 35 години – еве кој е резултатот

Докторот Марк Метсон од Националниот институт за здравје во Мериленд, тврди дека не појадувал цели 35 години. Овој оброк го прескокнува, трча по два часа, а јаде од 5 попладне. Тврди дека никогаш не бил поздрав.Тој вели дека во пет го надополнува пропуштеното во храната во текот на целиот ден. Така се спречувале појавата на дијабетес, кардиоваскуларни болести и рак.

Ова гладување до попладне намалувало дел од хормоните кои се индикатори на тешките болести.

Докторот тврди дека вака се забавува и стареењето.

Повеќе на Готви.мк:

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

Слабејте и уживајте: Смути со јаболка идеално за најавените горештини

 

singlepost_text