Ви здодеа од чоколади, торти и бомбици? – светот полуде по овој десерт

Ви здодеа од чоколади, торти и бомбици? – светот полуде по овој десерт

Ви се јаде нешто благо а веќе ви здодеа од чоколади, бомбици и торти? Ова е решението за вас.Овој колач долго ќе ви остане во сеќавањето, вкусот е незаменлив.

Освен тоа, изгледот е совршен.

Погледнете како се подготвува во следното видео.

 

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text