Како да направите торта во облик на ружа (ВИДЕО)

Како да направите торта во облик на ружа (ВИДЕО)

Популарната влогерка Ванеса, која го води Јутјуб каналот „Cake Style“ со своите креации редовно импресионира милиони гледачи!

Ниту ова видео не е исклучок!

Таа направила торта во облик на ружа која е навистина фасцинантна и веруваме дека ќе ви се допадне.

Иако на прв поглед изгледа како невозможна мисија, оваа торта е едноставна за подготовка.

Погледнете го видеото за детален рецепт и упатство:

Прочитај повеќе рецепти за десерти на Gotvi.mk:

Македонска традиционална алва – Маестрален, а лесен рецепт

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

singlepost_text