Овие намирници не прават уште погладни

Овие намирници не прават уште погладни

Постојат намирници кои сите понекогаш ги земаме за да каснеме набрзинка, но тие уште повеќе ни го отвараат апетитот.Тука на листата е овошниот јогурт кој има шеќери, па наместо да јадете вакви јогурти, земете обични.

Перечиња и други грисини иако често јадеме кога сме гладни за да ја ублажиме гладта, поради тоа што имаат сол предизвикуваат дехидратација, па наместо да пиеме вода, не тера уште повеќе да јадеме.

Повеќе на Готви.мк:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text