Не ви треба шампон – косата ќе блеска со оваа домашна смеса

Не ви треба шампон – косата ќе блеска со оваа домашна смеса

Ако сакате вистински да ги отстраните нечистотиите од косата, тогаш наместо шампон ви препорачуваме смеса о сода бикарбона. Таа е вистинска замена за шампоните. Овој три особено ќе ви се најде ако некогаш останете без шампон во тоалетот.
Ви треба филтрирана вода, сода бикарбона, сад за мерење, празен сад, лажица и инка.
Помешајте еден дел од содата со водата, но оставете само мал дел вода. Добро намокрете ја косата. Ставте ја низ инка смесата на главата, рамномерно. Благо масирајте и оставете три минути.
Добро исперете ја косата со топла вода.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин