Утрово земјотрес во Македонија

Утрово земјотрес во Македонија

Земјотрес од Грција утрово бил почувствуван во Македонија. Потресот со јачина од 2,9 степени по Рихтер ги разбуди жителите на Стар Дојран.Освен Македонија, се тресе и цел Балкан. Земјотреси има во Турција, Италија, како и Албанија.

Потресот во Албанија бил со јачина од 3 степени по Рихтер.

Повеќе на Готви.мк:

Салата со многу зеленчук и кубети

Салата со маслинки и кубети

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

singlepost_text