ФОТО: Лепа Брена завитка 500 сарми за славата – цела естрада на гости

ФОТО: Лепа Брена завитка 500 сарми за славата – цела естрада на гости

Лепа Брена со цела естрада ја прослави славата Свети Архангел Михаил. Таа завитка 500 сарми. Беше спремно и месото, се славеше до зори

.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин