Совршено за со пиво: Чипс од тиквички, мезе за цел ден

Совршено за со пиво: Чипс од тиквички, мезе за цел ден

Тиквица, јајце, презла, лукче и зачини се се што ви треба за мезе за целиот ден кое одлично оди со пиво.
Погледнете го видеото за состојките и начинот на подготовката.

Повеќе на Готви.мк:

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

 

singlepost_text