ФОТО: Месото веќе на трпеза – Лепа Брена се спреми за слава

ФОТО: Месото веќе на трпеза – Лепа Брена се спреми за слава

Популарната пејачка Лепа Брена, ја има за куќна слава Архангел Михаил. Таа вчера со семејството се спреми за слава.Во кулинарските вештини и помогнаа сопругот и синот Стефан, како и пријателите.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин