ДИЕТАТА ПО КОЈА ЗБУДАЛЕ СВЕТОТ: Се почнува со вода, јадете што сакате а слабеете

ДИЕТАТА ПО КОЈА ЗБУДАЛЕ СВЕТОТ: Се почнува со вода, јадете што сакате а слабеете

Постои начин да јадете што сакате и колку сакате, а да живеете здраво и да слабеете. Веќе ви откривме, хроно исхраната е диетата по која збудале светот.

Сега ви го откриваме менито, како треба да ви почне и заврши еден ден, што да јадете, а што да избегнувате.

Чаша вода или чај се задолжителни пред појадок.

ПОЈАДОК

Се препорачува месо и леб, јајца, белки, кисело млеко, сирење, моцарела, кефир.

Не смеете да јадете ништо друго од групата на млечни производи.

РУЧЕК

Еднаш треба да има месо, зеленчук, салата.

Мора да испиете и чаша вода.

ВЕЧЕРА

Едноставна и лесна, треба да содржи зелен или жолт зеленчук, бело месо, риба, белка, и најважно, не легнувајте веднаш по вечерата.

Повеќе на Готви.мк:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?