ВИДЕО: Десерт на годината: „Банана сплит” торта

ВИДЕО: Десерт на годината: „Банана сплит” торта

Банана сплит е совршен десерт, а овој пат можете да направите ваква торта која е фантазија!
Ви требаат неколку состојки, путер, орео, бисквити, шлаг, крем, банани, млеко и чоколадо, за совршенство во кујната.
Подготовката погледнете ја во следното видео.

Повеќе на Готви.мк:

ЛЕСНО И БРЗО: Домат чорба со кнедли

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

 

singlepost_text