Растопен кашкавал и лукче – леб од соништата

Растопен кашкавал и лукче – леб од соништата

Мирис на тазе печено лепче од кујната, со арома на лукче. Има ли подобро?Ова е супер рецепт за вкусен ручек во вашиот дом.

Ви требаат брашно, шеќер, оригано, лук,вода, чили, путер, кашкавал.

Подготовката е опишана во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

 

 

singlepost_text