ВИДЕО: Стави варени јајца во краставици – резултатот совршенство

ВИДЕО: Стави варени јајца во краставици – резултатот совршенство

Неколку јајца и зеленчук во краставица за супер салата. Овој генијален рецепт ќе ви ги разбуди сите сетила.

Состојки:

  • 2 јајца
  • ½ пиперка
  • 1 лимон
  • 1 морков
  • 2 краставици
  • сол и бибер

Подготовката е прикажана во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Супер рецепт: Леден кафе колач