Четири потреси во Македонија – од утрово серија земјотреси

Четири потреси во Македонија – од утрово серија земјотреси

Четири потреси се регистрирани од утринава во Македонија. Првиот со јачина од 5,1 според Рихтер, почувствуван од Грција е најсилниот во серијата потреси. Овој земјотрес беше почувствуван во 00 часот и 23 минути со Рихтерова локална магнитуда 5.1. Според досегашните податоци, земјотресот беше почувствуван во  Гевгелија и Богданци со интензитет од V степени според Европската макросеизмичка скала, Валандово и Струмица со интензитет од IV-V степени според Европската макросеизмичка скала и Скопје со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.По овој потрес имало афтершок со јачина од 2,2 степени.

Потоа е почувствуван земјотрес од 3 степени, па по него земјотрес од 2,3 степени по Рихтер.

Се надеваме серијата земјотреси ќе престанат и тлото ќе се смири.

Повеќе на Готви.мк:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text