(ВИДЕО) Неодоливо и се прави за 5 минути – Спирален ражниќ од компир

(ВИДЕО) Неодоливо и се прави за 5 минути – Спирален ражниќ од компир

Милица Михаиловиќ повторно ни претставува одличен рецепт. Брзо, лесно и сите ќе бидат воодушевени од овој спирален печен компир, вели Милица.

Потребни ви се неколку компири кои ќе ги излупите, справа за спирално сечење на компирите, хартија за печење, масло за печење и сол.

Деталите погледнете ги во видеото:

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Брзо и лесно: Домашна пита со компири (ВИДЕО)

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text