Џемперот го стави во ладилник – светнете ја гардеробата со трикови од кујната

Џемперот го стави во ладилник – светнете ја гардеробата со трикови од кујната

Ова се неколку трикови за вашата облека да изгледа како штотуку да е донесена од бутик. Корисно и многу едноставно.

Ставете го вашиот омилен џемпер во ладилник 3-4 часа и нема да се истегне и извитка при носењето.

Ако новите чевли ви се тесни, само ставете вода во ќесе, ставет ја во обувките и оставете ја преку ноќ во ладилник.

Користете сода бикарбона и лимон за да ги отстраните дамките од облеката.

За да нема електрицитет на алиштата, само истријте ги со обична марамица.

Исчистете ги трагите од пудра со обична пена за бричење.

Ако сакате да одстраните дамка од црено вино, истурете бело врз дамката, па ставете сода.

Користете брич за сите топчиња кои се прават на облеката.

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

singlepost_text