Еве како да направите домашен јафа колач! (ВИДЕО)

Еве како да направите домашен јафа колач! (ВИДЕО)

Направете колач кој ќе ги воодушеви сите…

Ако сакате брзи, вкусни и евтини колачи, ова е идеален рецепт за вас.

Состојки:

  • 5 јајца
  • 100-200 мл сок од портокал
  • 2 портокали
  • 1 пршок за пециво
  • 5-6 лажици масло
  • 150 гр шеќер
  • 2-3 полни лажици желатин
  • 6 лажици џем од кајсии или шипка
  • 100-150 гр чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

 

singlepost_text