ГОТОВИ ЗА 15 МИНУТИ: Бомбици со јаболка и кокос

ГОТОВИ ЗА 15 МИНУТИ: Бомбици со јаболка и кокос

За 15 минути ќе имате сјајни колачи од состојки кои речиси секогаш ги имате дома.

Состојки:

  • 1 кг јаболка
  • 1/2 кг шеќер
  • 1 кесичка цимет во прав
  • 350-400 гр мелени бисквити
  • 1 кесичка кокосово брашно

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги јаболката, исечете ги на прачиња и згответе ги со шеќер, без вода.
  2. Додајте мелен кекс и цимет. Направете бомбици и извалкајте ги во кокосово брашно.
  3. Послужете и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

 

singlepost_text