Почнал да реди сланина во тавата: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа! (ВИДЕО)

Почнал да реди сланина во тавата: Кога ќе видите што направил, веднаш ќе се фатите за работа! (ВИДЕО)

За вкусен специјалитет не ви треба многу кулинарска вештина, а тоа ќе го видите и во оваа снимка.

Потребни ви се малку сланина, компир и сирење за да го направите ова превкусно јадење.

Еве и како:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Зеленчукова супа

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

 

singlepost_text