Овие нешта веднаш исфрлете ги од кујната!

Овие нешта веднаш исфрлете ги од кујната!

Влезете во кујната, ставете престилка и почнете со ремонт. Ова се нешта кои мора да ги исфрлите брзо.Пластичните садови за храна кои се многу практични, мора да ги исфрлите ако веќе ја смениле бојата. Тоа е знак дека дошло време да се решите од нив.

Чувате мали парчиња алуминиумска фолија? Верувајте нема да ви затребаат, прават само ѓубре.

Зарѓани калапи за мафини се дефинитивно последното нешто што ви треба во кујната.

Се што има изминат рок на траење исто така не ви треба во кујната.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text