БРЗО И ЛЕСНО: Посни кифли со пиво и ореви (ВИДЕО)

БРЗО И ЛЕСНО: Посни кифли со пиво и ореви (ВИДЕО)

Стар рецепт за посни кифли со пиво кои ќе ве воодушеват!

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 200 мл пиво
  • 400 мл масло
  • 1 кесичка прашок за пециво
  • 120 гр џем
  • 400 мл вода
  • 200 гр шеќер
  • 1 лажичка рендана кора од лимон
  • 100 гр мелени ореви (кокосово брашно или чоколадо)

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Торта „Мрзлива домаќинка“ – смешно име, одличен вкус

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text