Го продолжува животот: Зошто треба да јадеме грав?

Го продолжува животот: Зошто треба да јадеме грав?

Гравот е традиционално македонско јадење, а треба да го јаете бидејќи е премногу здрав.Гравот го продолжува животот, помага да се намали холестеролот, и го зголемува нивото на добриот холестерол во телото.

Содржи многу витамини и растителни влакна и помага за многу болести.

Повеќе на Готви.мк:

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

singlepost_text