Брускети со најдобар прелив – мезе за секој дел од денот

Брускети со најдобар прелив – мезе за секој дел од денот

Брускети кои може да ги купите или пак да ги направите дома, и неколку додатоци за магија во кујната.

Ingredients

  • 1 пакетче брускети
  • 2 зденки
  • 200 мл павлака
  • 1 краставица
  • 5-6 маслинки

Подготовка:

  1. Брускетите ги кршите и ги ставате во сад, а зденките на половинки ги додавате во садот.
  2. Краставицата ситно се сече и се додава, па се се меша.
  3. На крај се става павлаката и маслинките.
  4. Ставете си малку масло и зачини по желба.Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

singlepost_text