Земјотрес утрово во Македонија

Земјотрес утрово во Македонија

Земјотрес со интензитет од 3,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран на територијата на Македонија, во близина на границата со Грција.Земјотресот е почувствуван во 8.38 часот утринава со епицентар на 19 километри јужно од Стар Дојран во Македонија и на 154 километри југоисточно од Скопје, со длабочина од 10 километри. Нема податоци за материјална штета.

Повеќе на Готви.мк:

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка