Уште еден посилен земјотрес во Македонија

Уште еден посилен земјотрес во Македонија

Нов посилен земјотрес ја стресе Грција, а се почувствувал и во Македонија, во близина на грчката Граница.Потресот бил со јачина од 4,3 степени по Рихтер.

Ова е втор земјотрес откако утрово уште еден грчки потрес беше почувствуван и во Македонија.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text