Стави кесе на дршките на бананите – ќе го правите ова секогаш

Стави кесе на дршките на бананите – ќе го правите ова секогаш

Трикови од големите мајстори за врвни деликатеси во кујната. Ако имате проблем да подготвите нешто по рецептот или ако храната пребрзо се суши, овие совети се за вас.Ако сакате вашите колачи да останат свежи подолго време, ставете парче јаболко во теглата.

Путерот најлесно се топи ако ставите врела чинија и чаша врз него.

Лимон под риба гарантира дека таа нема да се лепи на скара или во рерна.

Пластична кеса околу врвовите на бананите ќе спречи да овенат.

Повеќе на Готви.мк:

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text