Вкус кој ќе ве врати во детството: Еве како да направите НЕОДОЛИВИ ванилици со ореви (ВИДЕО)

Вкус кој ќе ве врати во детството: Еве како да направите НЕОДОЛИВИ ванилици со ореви (ВИДЕО)

Вкусот на овие колачиња ќе ве врати во детството…

Уште еден рецепт за колачи кои ги правеле нашите баби. Доколку изберете неколку различни џемови, ќе имате и неколку различни вкусови ванилици.

Состојки:

  • 140 гр маст или маргарин
  • 190 гр брашно
  • 70 гр шеќер
  • 70 гр млени ореви
  • џем по вкус

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат