Користете нане – вреди злато!

Користете нане – вреди злато!

Нането е мошне лековито и здраво и со него ќе се спасите од сите болести.Таа е една од најлековитите билки и има одличен вкус и арома. Лекува грчеви, проблеми со стомакот, алергии, глисти, лошо варење на храната, а ефективен е и против стрес.

Може да ги намали менструалните болки.

Нането помага и за црвенило во очите, несоница и подобар апетит.

Затоа, пијте шолја чај од нане, или ставете го во омилените јадења како традиционалното македонско тавче-гравче.

Повеќе на Готви.мк:

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text