Имате испукани и болни пети? – три намирници од кујната и проблемот исчезнал

Имате испукани и болни пети? – три намирници од кујната и проблемот исчезнал

Со три намирници од кујната и маст која ќе ја подготвите во домашни услови. Ќе исчезнат болките во петите и тие нема повеќе да ви пукаат.

Состојки:

  • 1 шолја органски мед 
  • 1-2 лажици млеко 
  • 1 портокал

Подготовка.

  1. Медот загрејте го во топла вода за да ги растопите млекото и портокалите. 
  2. Мешајте ги трите состојки, а потоа петите изрибајте ги со камен, па стаете слој, кратко масирајте и оставете да дејствува 45 минути.

Повеќе на Готви.мк:

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Видео: Ставете путер и шеќер во микро – резултатот е генијален

Свеж старт на работната недела: Смути со банана и путер од кикиритки

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

Печурки на путер

Школки од компир – стариот вкус во ново руво

 

singlepost_text