Палачинки од три состојки (без брашно)

Палачинки од три состојки (без брашно)

Направете здрави и вкусни палачинки и послужете прелив по желба.

Состојки:

  • 3 банани
  • 2 јајца
  • 3 лажици путер
  • 1/2 кесичка екстракт од ванила
  • малку масло за пржење

Начин на подготовка:

  1. Изгмечете ги бананите во сад. Додајте јајца, омекнат путер и екстракт од ванила. Мешајте додека не добиете глатка смеса.
  2. Ставете масло во тава и загрејте на средна температура.
  3. Ставете од смесата во тавата и печете палачинки. Кога на површината ќе се појават меурчиња, свртете ја палачинката и печете ја од другата страна.
  4. Сервирајте ги палачинките со прелив или свежо овошје по желба.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text