ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Неодолив кокос ролат (ВИДЕО)

ГОТОВ ЗА 10 МИНУТИ: Неодолив кокос ролат (ВИДЕО)

Брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде…

Доколку ви се јаде нешто слатко, а немате идеја, или немате многу време за подготовка на комплицирани слатки, ова е рецепт за вас.

Состојки:

  • 400 гр мелени бисквити
  • 2 лажици како прав
  • 180 гр шеќер
  • 130 мл млеко
  • 1/2 шолја кафе
  • рум (по вкус)
  • 300 гр маргарин или путер
  • 220 гр шеќер
  • 200 гр кокос
  • кокос за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во видеото подолу:

Повеќе на Готви.мк:

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text