Временска за цел декември: Какво ќе ни биде времето за Нова Година?

Временска за цел декември: Какво ќе ни биде времето за Нова Година?

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус осум до нула, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до шест степени.

Во среда ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со пораст на дневната температура. Утрата и во наредните денови ќе бидат студени, особено во среда кога температурите насекаде ќе бидат под нулата и ќе се движат од минус осум до нула, а дневната највисока температура од пет до 12 степени. Во наредните денови дневната температура ќе биде во пораст.

Еве какво ќе биде времето до крајот на годината. Не чекаат многу пресврти.

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text