ДЕЛИКАТЕС ВО ЧИНИЈА: Запечен спанаќ со сирење

ДЕЛИКАТЕС ВО ЧИНИЈА: Запечен спанаќ со сирење

Направете деликатес со неколку намирници. Здраво, вкусно и со неодолива арома.

Состојки:

  • 1 кг спанаќ
  • 200 гр сирење
  • 2 лажици путер
  • 2 лажици брашно
  • 300 гр млеко
  • сол и бибер

Подготовка:

  1.  Спанаќот се мие убаво со вода и се обарува, а во исто време во сад се растопува путерот со млеко, брашно и се меша за да се згусне.
  2. Во тава со масло ставаме спанаќ, врз него сосот и рендаме сирење.
  3. Се пече 30 минути на 180 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

 

singlepost_text