ЦЕЛУЛИТОТ Е МИНАТО: Овој евтин сок ќе ви помогне да се стопите

ЦЕЛУЛИТОТ Е МИНАТО: Овој евтин сок ќе ви помогне да се стопите

Со евтин сок кој ќе го направите во вашата кујна, решете се од целулитот еднаш засекогаш. Брзо е едноставно, евтино и лесно за подготовка.

Состојки:

  • ½ јаболка
  • 2 моркови
  • 1 краставица
  • ¼ главица зелка
  • 1 лимон

Подготовка:

  1. Се прави сок од сите состојки, и се користи цел месец. Со сокот масирајте ги местата со целулит, па облечете некои стари панталони и оставете смесата да одстои.
  2. Најубаво е ова да го правите пред туширање.

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

 

 

singlepost_text