Баба Милка откри тајни за Трамп: Јаде сарми и полнети пиперки

Баба Милка откри тајни за Трамп: Јаде сарми и полнети пиперки

Баба Милка од Белград која му била дадилка на новиот претседател на САД, Доналд Трамп, вели дека тој е фамилијарен и добродушен човек на кој семејството му е на прво место.- Многу е добар и вреден, има добра душа. Не знае да ги мрази луѓето. Нема извештаченост, се е природно кај него. Многу ги сака Балканците, особено Србите и српската жена, вели баба Милка и открива тајни од секојдневниот живот на претседателот.

Вели дека не е премногу пребирлив кога се работи за храната.

– Не пребира многу, некогаш јадеше шпагети набрзинка, а кога ќе го затекнев како јаде велеше ова е одлично. Сака сарми и полнети пиперки, вели Баба Милка.

Додава и дека Меланија Трамп, новата прва дама на САД, е благородна и добра.

– Многу е добра, но мора да признаам, Доналд ми е поубав од неа, секоја жена се врти по него, завршува Милка за српскиот Курир.

Повеќе на Готви.мк:

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка