Жан Мишел Жар со спектакл во Скопје – Шеф Марк ни пренесува дел од атмосферата (ВИДЕО)

Жан Мишел Жар со спектакл во Скопје – Шеф Марк ни пренесува дел од атмосферата (ВИДЕО)

Спектакуларно отворање на 18то издание на „Таксират“ од страна на пионерот на електронската музика, Жан Мишел Жар. Ова е прв негов настап пред македонската публика, а посетителите имаа можност да се потсетат и на старите негови хитови како „Оксижен“ и Еквинокс“.

Марк Де Јонг ни пренесува неколкуминутно видео со дел од атмосферата на концертот. Уживајте 🙂

Прочитај Gotvi.mk рецепти и совети од професионални готвачи:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text