ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ваков деликатес не сте пробале – Леб со пилешко и пармезан

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Ваков деликатес не сте пробале – Леб со пилешко и пармезан

Деликатеси од лепче никогаш доволно. И секој рецепт е посебен и ни се чини за нијанса повкусен од претходните.

Ви нудиме еден вкусен видео рецепт кој брзо и едноставно се прави, а крајниот резултат е презадоволни домашни или гости на трпезата.

Потребни се: пилешки стек/гради, моцарела или кашкавал по избор, јајце, презла, брашно, масло за готвење и багет лепче. Понатаму, за подготовка за смесата со која одозгора ќе го намачкате лепчето потребно е путер, лук, магдонос и пармезан.

Уживајте во овој деликатес, а чекорите како да го приготвите погледнете ги во следното видео:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text