Палачинки од јајца за 2 минути – Вкусен видео рецепт кој го освои целиот свет

Палачинки од јајца за 2 минути – Вкусен видео рецепт кој го освои целиот свет

Многумина од нас се љубители на палачинки и тоа во сите варијанти. Солени, благи, интегрални, овошни итн.

Но, палачинки од јајца сигурно не сте пробале. Ова е дефинитивно новиот хит рецепт за секој бикенд појадок 🙂

За 1 порција потребни ви се 2 јајца, неколку парчиња Пекабеско шунка и кашкавал.

Колку е едноставно да ги приготвите, погледнете во следното видео:

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?

singlepost_text