Најскапиот зачин на светот: Килограм чини 25.000 евра

Најскапиот зачин на светот: Килограм чини 25.000 евра

Верувале или не, најскапиот зачин на светот чини 25.000 евра за килограм. Се работи за шафранот кој е прекрасен цвет со темно црвена боја.

Тој може да обои 100.000 повеќе пати од волуменот кој го има, а најдобриот се произведува во Гатине, Париз.

Шафранот има антиканцерогени дејства, а дејствува и како седатив на телото.

Помага при кардиоваскуларни болести. Предизвикува и потење, па така со балансирана исхрана и негова редовна употреба ќе губите килограми и ќе ослабете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додадете го овој зачин во машината за перење и алиштата ќе сјаат

Со овој зачин кажете им збогум на брчките на лицето

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

singlepost_text