Најбрзиот рецепт за благи тостерки

Најбрзиот рецепт за благи тостерки

Направете го овој стар рецепт, но овојпат на нов начин. Ако ви се пријаде нешто благо, благите тостерки се идеално решение.

Еве како да ги приготвите:

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 250 гр маргарин
  • 4 јајца
  • 8 лажици шеќер
  • 1 ванилин шеќер
  • 1 прашок за пециво

Подготовка.

  1. Се прави смеса од сите состојки и се прават форми на тостерки.
  2. Се ставаат на тостер.
  3. Откако ќе поруменат спремни се за послужување.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ирски тост со пржено сирење

Слатка ужинка: Тост со блок чоколадо

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text