Мирис на пирошки во кујната: Најбрзиот рецепт

Мирис на пирошки во кујната: Најбрзиот рецепт

Ви требаат сао неколку состојки за да ги направите највкусните пирошки. И тоа само за неколку минути.

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 500 гр сирење
  • 1 прашок за пециво
  • 3 јајца
  • сол и масло

Подготовка.

  1. Брашното и прашокот за пециво се ставаат во еден сад, а потоа се додаваат и сите состојки освен маслото.
  2. Се меси тесто и се вадат правоаголници.
  3. Се пржат во масло.
  4. Послужете ги со јогурт и парче сирење.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Пирошки од бајат леб – ова мезе е „прсти да излижеш”

Печени тиквички со пилешко и зеленчук

Салата со рукола и пилешко

Полнет ананас со ориз и пилешко

Шпагети со гриловано пилешко и песто сос

ВИДЕО:  Рецепт за пилешко со 40 чешниња лук

Многу вкусно: Потпечена тава со пилешко месо и печурки

Pad Thai со пилешко

singlepost_text