Дали почнуваат зимските температури во Македонија? Еве што вели временската прогноза

Дали почнуваат зимските температури во Македонија? Еве што вели временската прогноза

На почетокот на оваа недела времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, но постудено.

Во вторник (15.11.2016 година) се очекува слаб локален дожд.

Утринските температури на повеќе места во Македонија ќе се спуштат под нулата. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Повеќе информации на AccuWeather.com

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

singlepost_text