Што јадат Путин  и Хилари Клинтон – тајни од кујните на лидерите

Што јадат Путин  и Хилари Клинтон – тајни од кујните на лидерите

Светските лидери имаат посебен начин на исхрана, а еве дел од покантериите од кујната, кои малку се познати.Рускиот претседател Владимир Путин и онака е познат по луксузниот живот. Секоја храна која ќе ја проба, се праќа прво на анализа.

Хилари Клинтон која деновиве е во шок и разочарување откако ги загуби претседателските избори, обожава зачинети јадења. Таа го има отпуштено готвачот од Белата куќа зошто не ставал зачини.

Ангела Меркел сака сирење.

Повеќе на Готви.мк:

Солени палачинки

Палачинките на Леа

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

 

singlepost_text